Yazı Detayı
16 Ocak 2014 - Perşembe 22:39
 
Bayburtlu Ninelerin Duası
İlham KAHRİMAN
haberdilovasi@hotmail.com
 
 

Ülke gündemi yolsuzluk operasyonuyla bir anda seçim sathı mailinden uzaklaşıp yolsuzluk operasyonuna kilitlendi. Tam da seçim arifesinde gerçekleşmiş olması bu operasyonun önemini ve etkisini kat be kat arttırıyor.

Bu operasyonun dış kaynaklı, siyaseti dizayn etme amaçlı, özellikle Mavi Marmara olayından sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılmış organize operasyonların son halkası olduğu aşikâr. Operasyonla ilgili detaylar ortaya çıktıkça bu olasılık bir hakikate dönüşmeye başladı.

Özellikle Halk bankası üzerinden yapılan yorumlar çok dikkat çekici ve kanaatimce operasyonun merkezin Halk Bankası ve İran’ın petrol ihracatı sonucunda elde ettiği paraların Halk bankası üzerinden transferi ve olayın Amerika ve İsrail tarafından kendilerinin de ifade ettiği gibi rahatsızlık uyandırması.

Operasyonla ilgili detayları komploları haber kanallarından köşe yazılarından ayrıntılı olarak takip ediyoruz.

Benim dikkatleri çekmek istediğim konu tüm bu detayların ötesinde. Operasyonla ilgili komplo mudur, değil midir Cemaat Ak Parti kavgasının bir sonucudur bunları bir kenara bırakarak sormak istiyorum;

Hırsızın hiç mi suçu yok?

Hırsız derken soruşturma da adı geçenleri kastetmiyorum zira henüz yargı kararını vermemiştir.

Ancak şunu da biliyoruz ki yargı ne karar verirse versin ülkenin bugün en önemli sorunlarından bir tanesi de maalesef yolsuzluktur. Bu operasyon bunun ortaya çıkmasına yol açmıştır. Olaya bu yönüyle bakıldığında soruşturma neticesinde Ak Parti bu manada kendi içerisinde bir hesaplaşmaya girecektir ya da girmelidir.

Sayın Başbakan konuşmalarının çoğunda biz Anadolu insanın duasını, Bayburtlu ninelerin Erzurumlu dedelerin duasını alıyoruz bizim için kurulan tuzaklar komplolar bu dualar sayesinde amacına ulaşamıyor mealinde ifadelerini sıkça kullanmaktadır.    

Bende tam bu noktadan asıl ifade etmek istediğim konuya geçiş yapmak istiyorum. Ak Partiyi bu denli büyüten,  başarılı kılan ve koruyan Anadolu insanının, duasının azımsanmaması gerektiğini ifade etmek gerekir. Yıllarca ezildikleri, hor görüldükleri, görmezlikten gelindikleri vesayetçi yönetim anlayışından onları Ak Parti ve onlara göre artık bir kahramana dönüşmüş Tayyip Erdoğan kurtarmıştı. Gerçekten de bu insanların samimi duyguları, sadece bu milletlin değil Ümmet coğrafyasının tüm mazlumlarının duaları olmasaydı daha önce oynanan onca komplodan Ak Partinin kurtulması çok zordu.

Onlar için Ak Parti belki de son şanstı ve ona sahip çıkmak herkesin boynunun borcuydu. Öylede oldu ve her fırsatta her yalan haberde her karalamada samimi olarak hep samimiyetlerine sonsuz güven duydukları Başbakanlarının yanında durdular.

Başbakanın samimiyetinden bizim de şüphemiz yok hiç kuşkusuz. Ancak birilerinin de iktidar ve güç zehirlenmesine girerek bu harekete,  ninelerin dualarıyla gözyaşlarıyla destek olduğu bu harekete zarar vereceklerinden hep korkmuştuk.

Nitekim ülke genelinde bu konularda çokça söylenti haber soruşturmalar kulağımıza geliyordu. Milletin dualarıyla sakındıkları bu hareketi maalesef gözlerini para hırsı bürümüş, güç zehirlenmesi yaşayan, pervasız Allahtan korkmaz, kuldan utanmaz siyasi asalakların bu harekete vereceği en küçük kara leke onları büyük vebal altına sokacaktır. Bu gemi sizin sebep olacağınız bir yolsuzluk, hırsızlık yüzünden batarsa yıllardır dualarıyla Ak Parti ye Başbakana dua eden bu millet size lanet etmesini de bilir.

Sadece bu ülke insanının değil Ortadoğu’nun, Afrika’nın, Asya’nın bütün mazlum halkların yıllardır zulüm ve sömürü altındaki tüm insanların dualarını, beklentilerini kendi hırs ve menfaatlerine kurban edenler, etmeyi planlayanlar; bir kez daha düşünün ve bunun hesabının çok ağır olacağını aklınızdan çıkarmayın.

Türkiye için Ak Parti için Başbakan için gece gündüz dua eden Bayburtlu, Diyarbakırlı, Filistinli, Mısırlı, Somalili, Bosnalı, ninelerin dedelerin çocukların umutlarını, beklentilerini unutmayın ve en önemlisi Allahtan Korkun!

 
Etiketler: Bayburtlu, Ninelerin, Duası
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı