Haber Detayı
24 Kasım 2010 - Çarşamba 00:00
 
ZATEN FABRİKAYI KAPATACAKLARDI
Dilovası’nda atık su bedeli nedeniyle fabrikayı kapatacağı bilinen ve bu nedenle işçileri eylem yapan Mudurnu Piliç’e DOSB Yönetim Kurulu Mustafa Türker cevap verdi.
GÜNCEL Haberi
ZATEN FABRİKAYI KAPATACAKLARDI

 
 
Geçtiğimiz günlerde işsiz kalacakları için Dilovası Belediyesi önünde eylem yapan ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’dan destek isteyen işçilerin gündeme getirdiği Mudurnu Piliç fabrikası hakkında Dilovası Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker, “Zaten fabrikayı kapatacaklardı. Mudurnu’da yerlerini hazırlamışlar. Atık su bedeli bahane” diye konuştu.

‘TAŞINACAKLARDI, ATIK SU BEDELİ DE BAHANE OLDU’

Mudurnu Piliç yetkililerinin yaptığı "DOSB'un uyguladığı pahalı atıksu bedeli yüzünden kapanıyoruz" şeklindeki açıklama üzerine, sert konuşan Dilovası Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker, Olayların saptırıldığını ve işçilerin kendisine karşı kışkırtıldığını ifade ederek “Atık su bedellerinde indirim yapılacağı halinde fabrikayı kapatmayacaklarsa buyursun gelsinler. Ben her türlü görüşmeye hazırım. Ama firma yetkililerinin bu ifadelerine inanmıyorum. Çünkü yönetimleri bana bizzat gelerek, bu aylarda işlerin kesat olduğunu ve bu yüzden kapanacaklarını söyledi. Şimdi işçileri oyalamak için beni hedef gösteriyorlar. Firma yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

‘ELEKTRİKTEN ETTİKLERİ KARLARDAN BAHSETMİYORLAR!’

Atık su bedellerinin diğer OSB’lere göre yüksek miktarlarda olduğunu açıklayan firma yetkililerine cevap veren Türker, “Diğer OSB’lerde atık su tesisi kurulduğu zaman toptan para alıyorlar. Biz tesisin kuruluşunda toptan para talep etmedik. Kimseden para almadık. O bedelleri bölerek ödemeleri için aylık ödemelere belirli miktarlarda ekledik. Bu durumu kendileri de biliyor. Ayrıca biz diğer OSB’lere göre yüzde 19 ucuz elektrik kullanıyoruz. Buradan ettikleri kardan neden bahsetmiyorlar''dedi.

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: zaten, fabrikayi, kapatacaklardi
Yorumlar
ir.png" style="height:92px; width:250px" />

Haber Yazılımı