Haber Detayı
23 Nisan 2009 - Perşembe 00:00
 
YAZICIOĞLU NUN SON GÖRÜNTÜLERİ
Muhsin Yazıcıoğlu nun içinde olduğu ve K.Maraş da düşen helikopterde yaşananlar İHA Muhabiri İsmail Güneş in görüntüleriyle günyüzüne çıktı. İşte o kayıt
GÜNCEL Haberi
YAZICIOĞLU NUN SON GÖRÜNTÜLERİ

İsmail GÜNEŞ in haberi / SİVAS

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu nun da bulunduğu ve 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazayla ilgili helikopter içinden çekilen görüntüler ortaya çıktı. Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı tarafından incelendikten sonra İsmail Güneş in ailesine teslim edilen kasetteki görüntüler, Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin Sivas tan yola çıkmasıyla başlıyor. 

YAZICIOĞLU, HELİKOPTERDEN CEP MİTİNG ALANINA BAĞLANTI YAPIYOR


Havada gazeteleri inceleyen Muhsin Yazıcıoğlu, cep telefonuyla Sivas Gemerek e telekonferans yöntemiyle bağlanıyor ve belediye başkan adayı için toplanan kalabalıktan oy istiyor. Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin emniyet kemerlerini bağladıkları görülürken, helikopterde cep telefonları açık mıydı değil miydi tartışmaları da bu şekilde son bulmuş oldu. 

İKİNCİ PİLOT KOLTUĞUNDA BİR BBP Lİ OTURUYORDU...
Sivas BBP İl Başkanı Erhan Üstündağ ın Muhsin Yazıcıoğlu nun hemen yanına oturduğu görülen 13 dakikalık kayıtta, pilot Kaya İstektepe nin yanındaki ikinci pilot koltuğuna bir BBP linin oturduğu da dikkat çekiyor. Kamera kaydında bölgedeki olumsuz hava koşulları da net bir şekilde yeralıyor ve Muhsin Yazıcıoğlu nun bu hava şartlarına rağmen üzerinde sadece ceket olması dikkat çekiyor. Görüntülerde, Yazıcıoğlu, Kahramanmaraş ın Çağlayancerit ilçesine helikopterle geliyor ve burada yüzlerce partili ve emniyet yetkilileri tarafından karşılanıyor. Bir küçük erkek çocuğunun çiçeklerle karşıladığı Yazıcıoğlu, uzun bir kuyruk oluşturan partililerle tek tek tokalaşıyor.

GÖRÜNTÜLERDE İHA MUHABİRİ İSMAİL GÜNEŞ DE GÖRÜNÜYOR
Görüntülerde İHA muhabiri İsmail Güneş, Çağlayancerit te helikopterden indikten sonra kameranın açık olduğunun farkına varmadan kendilerini miting alanına götürecek  araca biniyor ve yaklaşık 3.5 dakika çekim yapıyor. Araç içi çekimde aracı kullanan Çağlayancerit li partili, rakip partilerin Muhsin Yazıcıoğlu nun helikopterinin ilçeye inmemesi için dua ettiklerini söylüyor. Ayrıca araçta bulunan BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, sürücüyü aracı dikkatli kullanması konusunda uyarıyor. Bu arada miting alınan gelen İHA muhabiri İsmail Güneş, bariyerleri kamerası açık halde geçmeye çalışırken kamerada kısa bir süre görünüyor. 

PARTİLİLER YAZICIOĞLU NU HAYIR DUALARIYLA UĞURLUYOR
Helikopterden indikten sonra miting alanına geçen Yazıcıoğlu burada toplanan kalabalığa hitap ederken birlik-beraberlik mesajları veriyor. Mitingden sonra vatandaşların Hayırlı yolculuklar dilekleri arasında helikoptere binen Yazıcıoğlu nu pilot Kaya İstektepe karşılıyor.

Kamerada kayıt da buradan itibaren sona eriyor. Çağlayancerit ten vatandaşların dualarıyla uğurlanan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İHA Muhabiri İsmail Güneş, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, Sivas BBP İl Başkan Yardımcısı Yusuf Yancı, Belediye meclis üyesi adayı Murat Çetinkaya ve pilot Kaya İstektepe, yaklaşık 10 dakika sonra Keş Dağı mevkiinde bilinmeyen bir nedenden dolayı düşen helikopterde hayatlarını kaybettiler ve Türkiye yi yasa boğdular.

Bu görüntüler uzun süre tartışılan İHA muhabiri havada çekim yaptı mı yapmadı mı? sorularına da yanıt olmuş oldu. Kamerası kaza sonrasında büyük hasar gören İsmail Güneş in boynundaki fotoğraf makinesinin hafıza kartına ise savcılık el koydu. Son nefesine kadar habercilik görevini yerine getiren İsmail Güneş, tarihe İhlas Haber Ajansının görevi başında hayatını kaybeden 3. basın şehidi olarak geçmiş oldu.

 
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: yazicioğlu, nun, son, görüntüleri
Yorumlar
Haber Yazılımı