Haber Detayı
26 Kasım 2010 - Cuma 00:00
 
VALİ DİLOVASI'NA UMUT OLDU
Dilovası’nda vali hakkında bir anket yapılsa eminim ki eskizsiz bir şekilde Dilovalılar, Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya olan sevgilerini dile getirecekler.
GÜNCEL Haberi
VALİ DİLOVASI'NA UMUT OLDU

 

Yıllardır kaderine terk edilen Dilovası, çıkış yolu ararken yeni Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Dilovalıların umut ışığı oldu. Gelir gelmez Dilovası’ndaki eksikleri yerinde tespit edip sorunların çözümü yolunda ciddi adımlar attı.

Gerçekten tüm kentin valisi olduğunu bağıra bağıra söylercesine Dilovası’ndaki sorunlara eğildi. Eğilmekle kalmayıp sorunların çözümü yolunda talimatlar verdi ve görüyorum ki takibini de bizzat sürdürüyor.

Dilovası’nda vali hakkında bir anket yapılsa eminim ki eskizsiz bir şekilde Dilovalılar, Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya olan sevgilerini dile getirecekler. Dilovası insanı Topaca’nın sorunlarını çözeceğine emin. Özellikle limanlarda doldurulan denizler hakkında ve sanayiciler ne kadar inkar da etseler de fabrikaların Dilovası’nda yarattığı hava kirliliğine Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın artık dur diyeceğinden umutlu.

Dilovası’nda yoğunluklu olarak herkesin ortak sorunu olan ve çözüme kavuşmadığı sürece de sorun olmaktan çıkmayacak olan hava kirliliği ve deniz dolumlarına Dilovası halkı Vali Topaca’dan destek bekliyor.

İnanıyorum ki göreve geldiğinde Dilovası’nın en büyük sorunu olan hastane için büyük fedakarlıklar yapan ve Dilovalılara umut ışığı olan Vali Ercan Topaca, Dilovası’nın hastane ile birlikte yaşadığı 2 büyük sorunu içinde umut ışığı olacak.

Dilovası insanı Kocaeli Valisi Ercan Topaca’dan çok şeyler bekliyor. Benden söylemesi…

**

Denetimler artırılmalı!

Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova'da ulaşım ağının her geçen gün geliştiğini görüyoruz.

Fakat Özel Halk Otobüslerinde çalışan şoför ve muavinlerde bu gelişimi göremiyoruz. Ulaşımda sorumlu merci olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki UKOME yetkililerinin otobüsler üzerindeki baskıları artırmalı. Tabi görevini ciddi ve saygılı yapan şoför ve muavinlerde var. Ancak çoğu zaman yolcu ile iletişimlerde kopukluk olduğu görünüyor. Yolculuk esnasında gözlemlediğimiz bazı davranışları paylaşmak isteriz. Örneğin bazı şoförlerin yolcu indirme bindirme gibi hareketlerde dikkatsiz oldukları, yolcu ile konuşurken saygı çerçevesi dışına çıkarak argo konuşmaları, bazı otobüs şoförleri araç içinde sigara içerek yolcuları rahatsız etmeleri, araç içinde müzik açılarak şoför ve muavinin kalabalık araç içinde yüksek sesle argo konuşmaları ve benzeri davranışları gibi. Tabi bu saydığımızı davranışlar tüm şoför ve muavinlere ait olmasa da aralarında böylesine davranışlarda bulunan kişilerin olması yolcuları rahatsız ediyor. Yolcuların tek isteği Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova bölgesinde çalışan Özel Halk Otobüslerinin daha sıkı denetime alınmaları.

 

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: vali, dilovasina, umut, oldu
Yorumlar
ir.png" style="height:92px; width:250px" />

Haber Yazılımı