Haber Detayı
26 Ağustos 2017 - Cumartesi 13:35
 
Üniversitelerde Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı
Üniversitelerde boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tercihleri, bugünden itibaren 5 Eylül'e kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin internet adresinden yapılacak.
EĞİTİM Haberi
Üniversitelerde Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı

2017 Ek yerleştirme başvuruları bugün başlıyor. ÖSYM üniversite ek yerleştirme kılavuzunu yayımladı. Adaylar üniversitelerde kalan boş kontenjanlara göre tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Ek yerleştirme işlem ücreti 15 TL olup başvurular için son gün 5 Eylül Salı günü.

2017 ÖSYM EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Üniversitelerde boş kontenjanlar için ek yerleştirme tercihleri  başladı. Tercihler, bugünden itibaren 5 Eylül'e kadar ÖSYM'nin internet  adresinden yapılacak

Üniversitelerde boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tercihleri, bugünden itibaren 5 Eylül'e kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet adresinden yapılacak. 

2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme  Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, 2017-2018 akademik yılı için yükseköğretim  programlarına ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacak.

2017 ÖSYM EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Ek yerleştirmeye başvurabilmek için 2017-ÖSYS'ye başvuru yapmış olmak  zorunluluğu bulunuyor. Ek yerleştirme tercihleri, bugünden itibaren 5 Eylül'e kadar T.C.  kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet  adresinden bireysel olarak yapılacak. Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan 24'ü geçmemek üzere, istedikleri sayıda tercih yapabilecekler.

2017 ÖSYM EK YERLEŞTİRME BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

15 lira olacak ek yerleştirme ücreti, 6 Eylül 2017 saat 23.59'a kadar  yatırılabilecek.

Bu arada ÖSYM'nin sitesinden 2017-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu'na  ulaşılabilecek.

ÖSYM EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitelerde, Ek, Yerleştirme, Tercihleri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı