Haber Detayı
26 Haziran 2009 - Cuma 00:00
 
Toplu ulaşım gündeme alındı...
Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçeleri arasındaki toplu ulaşımda entegrasyon sağlanması için yapılacak düzenlemeler de gündeme getirildi.
GÜNCEL Haberi
Toplu ulaşım gündeme alındı...

Toplantıda Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçeleri arasındaki toplu ulaşımda entegrasyon sağlanması için yapılacak düzenlemeler de gündeme getirildi.                               


GÜNDEMDE TOPLU ULAŞIM VAR


Gebze’de şehir içi toplu ulaşım ile Çayırova, Darıca ve Dilovası arasındaki ulaşımın daha sağlıklı ve koordineli bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda görüş ve önerilerin gündeme getirildiği toplantıda dört ilçe arasındaki ulaşımda entegrasyon sağlanması için yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Önümüzdeki günlerde yapılacak trafik sayımıyla, ana caddelerden geçen araç ve yolcu sayısının ortaya çıkacağı, toplu ulaşımın gelen veriler doğrultusunda yeniden düzenleneceği belirtildi.


GEBZE-MARMARAY HATTI


Ulaşımla ilgili koordinasyon toplantısında Gebze’de inşa edilecek Marmaray İstasyonu ile Gebze ve diğer ilçeler arasındaki ulaşımın daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla bugünden alınacak tedbirler ve öneriler de gündeme getirildi.


Gebze ve çevre ilçelerin toplu ulaşım ve diğer trafik sorunlarının çözümü ve yapılacak yatırımlarla ilgili toplantıların Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde önümüzdeki haftalarda da devam edeceği bildirildi.


Gebze Belediyesi’nde yapılan toplantıya Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’la birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Adnan Bilgiç, Ulaşım Daire Başkanı Abdülmuttalip Demirel, Gebze Belediye Başkan Yardımcıları S.Mehmet Külte ve Yunus Tekin, Büyükşehir Belediyesi ve dört ilçe belediyesinin ulaşımdan sorumlu bürokratları, Minibüsçüler Odası ile Halk Otobüsleri Kooperatifi yetkilileri katıldı.

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: toplu, ulaşım, gündeme, alındı
Yorumlar
Haber Yazılımı