Haber Detayı
03 Temmuz 2009 - Cuma 00:00
 
SP GEBZE GENÇİLİK KOLLARI BAŞKANI........
Saadet Partisi Gebze gençlik kolları başkanı Mustafa Türel işlerinin yoğunluğundan dolayı görevini Mustafa Yaylaka devretti.
GÜNCEL Haberi
SP GEBZE GENÇİLİK KOLLARI BAŞKANI........

 
TÜREL: ÜLKEMİZE HİZMETİ AMAÇLADIK
Görevini devreden SP eski gençlik kolları başkanı Mustafa Türel, bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla SP teşkilatına ve ülkeye hizmet etmeyi amaçladıklarını belirterek şunları söyledi, “Gençlik çalışmlarında öncelikli hedef kitlesini genç nesil olarak bazı ilkelerden hareketle temellendirdik. Siyasi parti olarak bu yolla gencimizi medeniyetin öznesi, yüceltici temsilcisi olarak görüyoruz. Siyasi faaliyetlerimizi de bu anlamda değerlendirdik. Başta iktidar partisi olmak üzere hiçbir siyasi oluşumun böyle bir yönetim anlayışına sahip olduklarına inanmıyorum. Onbeş aylık faaliyetlerimizde buna çok önem verdik. Bizler bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarla teşkilatımıza ve ülkemize hizmet etmeği amaçladık ve şimdi görevi bir başka kardeşimize devretme zamanıdır. Görevi teslim alan kardeşimiz Mustafa Yaylak’a bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum” dedi.

YAYLAK: SP TEŞKİLATLARI GÜÇLÜ
Saadet Partisi Gebze gençlik kollarının yeni başkanı Mustafa Yaylak ise SP gençlik teşkilatının çalışma sisteminin oluştuğunu ve bunu devam ettireceklerini belirterek şunları söyledi, “Günümüzde iktidar olan siyasi partilerin teşkilatları bile toplanamazken, bizim gençlik kollarımızın mahalle teşkilatları ve ilçe teşkilatımız toplantılarını her hafta düzenli olarak yapmaktadır. Bu da Saadet Partisi’nin ne kadar güçlü ve iktidara aday olduğunu gösteriyor.”


TOPLUMSAL YOZLAŞMA VAR
Yaylak gençlerin ideoloji ve ideallerden uzaklaştığını belirterek, “Toplumsal yozlaşma, televizyonun getirdiği dejenerasyon gençleri kimlik bunalımı ve günübirlik yaşama sürecine ittirmektedir. 12 Eylül sonrası gençlik üzerindeki özel çalışmalardan ötürü gençlik ideoloji ve ideallerden uzaklaştı. Bundan dolayı gençlerde ciddi bir boşluk ve boşvermişlik bulunmaktadır. Genel olarak Milli görüşün, özelde Saadet Partisi’nin bu gençliği alıp bilinçlendirme, belli bir idealizm ve şuur kazandırma çalışmaları devam etmektedir. Geleceğimizi ellerine teslim edeceğimiz gençlerimizi iyi yetiştirmeliyiz. Biz de bu bağlamda ağır bir yükün altına girmiş bulunmaktayız. Bizlere verilen görevi layıkıyla yerine getirmek için yönetimimiz ve bütün teşkilatlarımızla beraber koordineli olarak gece gündüz çalışarak, gençlerimizi ülkemizde söz sahibi yapmak istiyoruz. Gençlerimizin ülkesine yararlı bir fert olması için gereken bütün çalışmaları canla başla yapacağız” dedi.
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: sp, gebze, gençilik, kollari, başkani
Yorumlar
Haber Yazılımı