Haber Detayı
09 Temmuz 2017 - Pazar 23:42
 
Pişmaniye Festivali Ağrı'da Yapıldı
Ağrı ve Diyadin de ayrı ayrı yapılan 9,Pişmaniye Festivali ile bölge halkı büyük coşku ve heyecan yaşadı.
KÜLTÜR Haberi
Pişmaniye Festivali Ağrı'da Yapıldı

Ağrı’da yapılan pişmaniye festivali için İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve bir heyet ile ile Ağrı’ya gitti.  Başkan Doğan ve beraberindekiler, Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nda büyük ilgiyle karşılandılar. Havalimanında Diyadin Belediye Başkan vekili Salih Yaşar, Eleşkirt Belediye Başkanı Selahattin Sarı, AKP İl Başkan Vekili Sıddık Aldemir, merkez ilçe başkanı Latif Birgül, TÜGVA Ağrı İl Başkan Yardımcısı Mehmet Salık, Ağrılı İzmit Belediye meclis üyesi Ersin Alpaslan ve kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Başkan Doğan ve beraberindekileri daha sonra 45 gün içinde bitecek olan İzmit-Diyadin Dostluk Parkı’nın temel atma törenine geçtiler.
 
ÇABAMIZ SİZLERİ MUTLU ETMEK
Temel atma töreninde AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da yer aldı. İzmit Belediye Başkanı Doğan ve Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’a burada da bölge halkı büyük sevgi gösterisinde bulundu. Başkanlar, vatandaşların tek tek ellerini sıkıp, “Bütün çabamız sizleri mutlu edecek, yüzünüzü güldürecek hizmetleri yapmak içindir. Sizin sevginiz ve güveninizle devletimiz buralara daha çok hizmetler yapacak.” dedi. Vatandaşlar da Başkan Toltar ve Başkan Doğan’ı aralarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek yapılan hizmetler için teşekkür ettiler. 


Başkanlar ve beraberindekiler daha sonra pişmaniye festival etkinlikleriyle açılışlarına geçtiler.


TOLAR "SİZE HİZMET ETMEK ŞEREFTİR"


Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar da ülkemize hizmet etmek bizler için şereftir. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a bu bölgeye yaptığı hizmetler için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Başkan Doğan da “danışman olarak atanmamdan sonra Ağrı’ya bu 3 gelişim. Sizlere İzmitli kardeşlerinizin sevgi ve selamlarını getirdik. İzmit’imizin en güzel tadını, tatlısını,  pişmaniyesini getirdik. Biz biliyoruz ki, yollar, parklar, binalar yapılabilir. Ama onlardan daha önemlisi gönüllerin yapılmasıdır. Bizler, sizlerin gönülleriniz için buradayız. Sizlere, gönüllerimizi açarak geliyoruz. Sizleri seviyoruz. İnşallah çok daha güzel günlerde buralarda buluşacağız. Pişmaniye festivalimiz hayırlı olsun. Bunlar sembolik olan etkinlikle olmakla birlikte kalplerimiz arasındaki o sıcaklığı, sevgiyi, bağı arttırdığı için önemlidir. Allah birliğimizi, beraberliğimiz, ezanlarımızı daim etsin. ” dedi.

GERÇEK PİŞMANİYE İZMİT’TEDİR

Başkan Doğan, Pişmaniye festivalini bu sene Ağrı da yapmaya karar verdiklerini de ifade ederek” bizim orada pişmaniye için “ yiyen bir pişman yemeyen bin pişman” derler. Allah ağzınızın tadını bozmasın. Gerçek pişmaniye İzmit pişmaniyesidir. Başka yerden alınanlar gerçek pişmaniye değil pişmaniye tatlısıdır. Artık sık sık pişmaniye yiyin. Burada da satışı yapılsın” şeklinde konuştu.

İZMİT’TEKİÇOCUKLAR GİBİ DİYADİN’DEKİ ÇOCUKLAR DA MUTLU OLSUN

İzmit Belediye Başkanı Doğan, konuşmasını şöyle sürdürdü “ çocuklarımız İzmit’te ne görüyorsa buradaki çocuklarımız da onu görsün istedik. Sinemaları olsun istedik, çalışması devam ediyor, binası gençlik merkezine dönüştürülüyor.  Arkadaşlarımız bölgedeki projeler için sık sık buraya gidip geliyorlar. Mesire yerimiz, parkımız yoktu projeleri hazırladık ve yakında hizmete açacağız. Anaokulunun oyun grubu yoktu, hemen bunu kurduk. İzmit’te 6 yıldır bisiklet dağıtıyorduk, buradaki çocuklara da bisiklet dağıtmaya başladık.

KOCAELİ AĞRI DEMEK, AĞRI KOCAELİ DEMEK
Bunları buraya, sizleri sevdiğimiz için yapıyoruz. Kocaeli milletvekilimiz Cemil Yaman, belediye meclis üyemiz, Dilovası Belediye Başkanımız Ağrılı ve sizlerin evladı. Kocaeli Ağrı demek, Ağrı Kocaeli demek. İzmit Diyadin demek, Diyadin de İzmit demektir. Buradaki her insanımız birinci sınıf insanımız, canımız ciğerimizdir. Kardeşliğimiz, birliğimiz, vatanımız, bayrağımız, ezanlarımız için binyıllardır daha devam edecek.  Türkiye Cumhuriyeti devleti asırlardır gelen geleneklerle kurulan bir devlettir ve asırlarca da var olacaktır. Bizler, yavrularımız, vatandaşlarımız eksiklik çekmesin istiyoruz. Bir dönem kaybedilen yıllar oldu. Onlar gelip geçti. Artık devletimiz bütün imkanlarıyla, bizler İzmit’ten kardeşleriniz olarak sizlere hizmet etmek için çalışıyoruz. Bizler istiyoruz ki, Diyadin deki kardeşlerimiz de huzur içinde, devletine bağlı mutlu bir yaşam sürsün. Bu kardeşliğimiz yüzyıllardır sürsün.”  Konuşmaların ardından pişmaniye çekilip vatandaşlara ikram edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pişmaniye, Festivali, Ağrı'da, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı