Haber Detayı
23 Haziran 2009 - Salı 00:00
 
MHPde Selim Kara seçilmiş başkan
MHP Dilovası 1. olağan kongresi büyük çekişmeye sahne oldu. Mevcut başkan Selim Karanın listesiyle Musa Kahramanın açıkça desteklediği Yusuf Kenan Güçlünün listesi yarıştı. 157ye karşı 86 oyla Selim Kara kazandı.
GÜNCEL Haberi
MHPde Selim Kara seçilmiş başkan

29 Mart yerel seçimlerde başkanlığı kaybederek şok yaşayan Musa Kahraman, ikinci soku ise açıktan desteklediği ilçe başkanı adayının kaybetmesiyle yaşadı.
Partinin Dilovası’nda ilk kurucularından olan Yusuf Kenan Güçlü,  parti içinde sevilmesine rağmen Musa Kahraman’ın açıkça desteği ile ilçe delegelerinin vetosunu yedi. Musa Kahraman partinin il delegesi bile olamazken artık partideki ağırlığını iyice kayıp etti. Dilovası ilçe teşkilat binasında MHP Dilovası 1. olağan kongresine MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, MKYK üyesi Lütfü Türkan, İl Başkanı Ruhi Çavdar, Gebze İlçe Başkanı Hamit Kuş ve kalabalık bir parti grubu katıldı.
DİVAN BAŞKANI LÜTFÜ TÜRKKAN
Divan Başkanlığı’nı MKYK üyesi Lütfü Türkkan yaptı. 29 Mart seçimlerinin konjoktür ve yapılan büyük hatalardan kaybedildiğinin altını çizen Lütfü Türkkan, Musa Kahraman’dan Saadet Partisi'ne gitmeme ve parti değiştirmeme sözü aldı. Daha sonra adaylar birer konuşma yaparak destek istediler. İlk konuşmayı yapan Yusuf Kenan Güçlü birlik ve beraberliğin devam edilmesini ve önümüzdeki seçimlerde yine eski başarıların elde edilmesi için çalışacağını söyledi.
Selim Kara’da konuşmasında 29 Mart seçimlerine iki ay gibi kısıtlı bir sürede hazırlandıklarını, mahalle temsilcilikleri dahil hiçbir yapının bulunmadığını belirterek; belediyede iktidar partisi olmamıza rağmen yerel seçimlere maddi imkansızlıklar içinde girdik ve maalesef kötü bir netice aldık. Partinin Dilovasında başarılı olması için her türlü fedakarlığa hazırız" dedi.
243 delegenin oy kullandığı seçimlerde 157 oyu alan Selim Kara yeniden başkan seçilirken Musa Kahraman’ın açık desteğini alan Yusuf Kenan Güçlü ise 87 oy alabildi.
SELİM KARA'NIN LİSETESİ
Yönetim Asil: Yılmaz Kalem, Garip Yeşilbaş, Metin İvak, Erol Şahin, Cavit Koca, Mehmet Zengin, Turan Demirbağ, Muammer Yılmaz, Selami Uzun, Resul Yılmaz,
Yönetim Yedek: İzzettin Bayat,  Ercan Özcan, Murat Kurt, Yaşar Durmuş, Hayrettin Özhan, Tuncay Söğütçü, Gökhan Dükler, Sedat Sevinç, Mehmet Kılıç, Engin Gönülaçar
İL DELEGELERİ
Selim Kara, Erol Şahin, Hayati Bayram, Tahsin Dursun, İsmail Arslan, Engin Yıldız, Yaşar Mutlu, Metin Uzunok, Durmuş Yılmaz, Mehmet Güçlü, Nadi Kırcı, İsabelli Kopan, Önder Onuk, Garip Yeşilbaş.
 
 
Kocaeliöncü
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: mhpde, selim, kara, seçilmiş, başkan
Yorumlar
Haber Yazılımı