Haber Detayı
19 Temmuz 2017 - Çarşamba 01:38
 
Kocaeli'den Sudan'a Su Kuyusu
Verenel Derneği Kocaeli Temsilciliği, Sudan’da su kuyusu açtı.
DÜNYA Haberi
Kocaeli'den Sudan'a Su Kuyusu

Kara kıtanın susuzluk problemini çözmek için hayata geçirilen su kuyusu projesine bir destek de Verenel Derneği Kocaeli Temsilciliği’nden geldi.  Verenel Derneği, hayırsever vatandaşlar İsmail - Şehriban Gülhan, Hasan – Nezehat  Sarohan ve Adalet Çetin’in bağışlarıyla Sudan’da bir su kuyusu açtı. Geçtiğimiz hafta açılan su kuyusu Sudanlılar arasında büyük sevinç yarattı. Temiz suya kavuşan Sudanlı yerel halk kendilerine bu imkânı gönderen Verenel Derneği Kocaeli Temsilciliği ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

 

 

KARA AFRİKA’NIN KADERİ

 

Bilindiği gibi dünyada 1 milyara aşkın insan temiz suya erişemiyor. Hergün binlerce çocuk kirli sulardan ve buna bağlı olan sağlıksız koşullardan dolayı hastalanıyor ya da hayatını kaybediyor. Temiz su sorunu ise kara kıtanın adeta kaderi durumunda. Bu durum ise Verenel Derneği gibi pek çok hayırsever dernek tarafından yakından takip ediliyor. Söz konusu dernekler hayırsever vatandaşların bağışlarıyla Afrika ülkelerinde su kuyuları açıyor.

 

BU SEVİNÇİ GÖRMEK HERŞEYE DEĞER

Verenel Derneği de zaman zaman Afrika’daki temiz su soruna yaşayan bölgelerde su kuyuları açıyor. Bu zincire Kocaeli Temsilciliği de katıldı. Verenel Derneği Kocaeli Temsilciliği kısa süre önce hayırsever vatandaşlar İsmail - Şehriban Gülhan, Hasan – Nezehat Sarohan ve Adalet Çetin’in bağışlarıyla Sudan’da bir su kuyusu açtı. Su kuyusunun açılışı ise Sudanlılar arasında adeta bayram sevinci yarattı. Kuyudan gelen temiz suyu alkışlarla karşılayan yerel büyüklere çocuklar da danslarıyla eşlik etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'den, Sudan'a, Su, Kuyusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı