Haber Detayı
31 Mayıs 2009 - Pazar 23:52
 
Kimyasal Dolum Sahası ve Çevre Kirliliğine HAYIR
Kimyasal Dolum Sahası ve Çevre Kirliliğine HAYIR Dilovası Sivil Toplum Platformunda imza kampanyası
ÇEVRE-SAĞLIK Haberi
Kimyasal Dolum Sahası ve Çevre Kirliliğine HAYIR

Kimyasal Dolum Sahası ve Çevre Kirliliğine HAYIR Dilovası Sivil Toplum Platformunda imza kampanyası

Dilovası İlçesi Diliskelesi sahilinde bir türlü bitmeyen Belde Liman şimdide Kimyasal Dolum Sahası için ruhsat almaya çalışması ilçede büyük infiale yol açtı. Kimyasal Dolum Sahası ÇED raporu için Can Gülmen İlköğretim Okulunda toplanan firma yetkilileri ile halk arasında tartışmalar yaşandı. Diliskelesi sakinleri, evlerimizden, komşularımızdan ayrılmamıza sebep olan zihniyet bu da yetmezmiş gibi şimdide Kimyasal Dolum Sahası ruhsatı alarak zaten çevre problemleri yaşayan ilçemizi daha da yaşanmaz hale getirmelerini kabullenemediklerini ve yetkililerin bu olaya göz yummamalarını istediler.

Bu olaya seyirci kalmayan Dilovası?nda Kurulu bulunan Dernek ve diğer sivil toplum örgütleri Sorunun çözümü için ilk etapta Kimyasal Dolum Sahası ve Çevre Kirliliğine HAYIR imza kampanyası toplama kararı aldıklarını ve bu kampanyaya tüm Dilovası halkını desteklemeye çağırdılar.

 

Ağrılılar Derneği -Bingöllüler Derneği - Çağrı Derneği -Ekoloji Derneği - Erzurumlular Derneği -Giresunlular Derneği -Gümüşhaneliler Derneği -Kürtünlüler Derneği - Ordulular Derneği -Sakaryalılar Derneği -Sarı Şeyh Derneği -Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: kimyasal, dolum, sahası, çevre, kirliliğine, hayir
Yorumlar
Haber Yazılımı