Haber Detayı
10 Haziran 2009 - Çarşamba 00:00
 
İtfaiyeciler Ödül
Dilovasında boya ve kimyevi madde deposundaki yangını başarı ile söndüren Büyükşehir İtfaiye Personeline teşekkür belgeleri verildi.
GÜNCEL Haberi
İtfaiyeciler Ödül

DİLOVASI Çerkeşli Köyü’nde geçtiğimiz Cuma günü boya ve kimyevi madde deposundaki yangını başarı ile söndüren Büyükşehir İtfaiye Personeline teşekkür belgeleri verildi. Yangına zamanında müdahale eden ve yayılmasını uyguladığı manevralarla önleyen İtfaiye personeline belgelerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu ve İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kocaeli genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğini koruyucu hizmetleri ile önemli bir görevi başarı ile yerine getirmeye devam ediyor. Dilovası Boya Sanayisi'nde kullanılan boya ve kimyevi madde deposunda çıkan yangında gösterilen profesyonel müdahaleler bunlardan birisi oldu.

Dilovası Çerkeşli Köyü yakınlarındaki depo alanında çıkan yangına çok kısa sürede müdahale eden Büyükşehir İtfaiye personeli, yangının büyümesini engelleyip çok büyük bir felaketin meydana gelmesini önledi. İtfaiye personellerine olayda gösterdikleri üstün başarılarından dolayı Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda bir tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu ve Daire Başkanı Doğan Kara katıldı.

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara ise olayın haber alınmasından sonra birkaç dakika içinde olaya müdahale edildiğine dikkat çekerek, “Yangına 14'ü müdahale aracı, 6 arazöz olmak üzere 20 araçla ulaştık. Yangının 10 metre mesafesindeki diğer bir depoya ulaşmaması için sürekli soğutma işlemi yaptık. Alevlerin, ışıkla bile reaksiyona geçebilen çok şiddetli patlama özelliğine sahip maddelere ulaşmasını önledik” ifadelerini kullandı.

Törende konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu gösterilen başarının çok önemli olduğunu belirterek, “Sizlerin Kocaeli’de çok önemli bir göreviniz ve yeriniz var. Sizler vatandaşların can ve mallarını koruyorsunuz. Cansiperane ve profesyonelce Dilovası’nda meydana gelen yangına müdahale eden sizleri kutluyorum” şeklinde konuştu

 

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: itfaiyeciler, ödül
Yorumlar
Haber Yazılımı