Haber Detayı
13 Aralık 2014 - Cumartesi 14:12
 
İSU'dan Garip Uygulama
Dilovası’nın Tavşancıl Mahallesi’nde ikamet eden bir vatandaş İSU’nun kendisinden fazladan para istediğini iddia etti. Mağdur vatandaş İSU’nun hat çektiği sırada bozduğu parkelerin maliyetini vatandaştan talep ettiğini söyledi.
GÜNCEL Haberi
İSU'dan Garip Uygulama

 Evine su hattı çekmek için gerekli yerlere başvuru yapan Dilovalı vatandaş İSU’dan “Evinin olduğu yerde su hattı olmadığından,su hattı çekilecek sokakta, kazıdığımız yerin parasını senden alırız” cevabını alınca şok oldu. Bunu yapmakta kanunen haklı olup olmadığını araştıran vatandaş “SEDAŞ, PALGAZ ya da diğer kurumlara gittim hiç birinde böyle bir uygulama yok. Bu uygulama yalnızca İSU’da var. Muhtemelen yasada olan bir boşluğu değerlendirerek vatandaştan para alıyorlar.Sokakta su hattının oımaması benim suçummuş gibi parayı benden tahsil ettiler.Mecburen ödedim.” dedi.

 
ÖDEME ŞEKİLLERİ MEVCUT

İSU’nun bu uygulamayı normal olarak herkese uyguladığı ve hat çekimlerinde kırılan, dökülen, hasar gören yerlerin tadilat parasını hat çekilen kişilerden temin ettiği öğrenildi. İSU’nun bu parayı almak içinde bir çok ödeme koşulu sağladığı iddia ediliyor. Yapılan masrafların kişiden peşin, taksitle, parası olmayana ise faturasına yansıma şartıyla alımı sağlanıyor. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nın, Tavşancıl, Mahallesi’nde, ikamet, eden, bir, vatandaş, İSU’nun, ke
Yorumlar
Haber Yazılımı