Haber Detayı
25 Ekim 2013 - Cuma 17:41
 
İşte Temayül Soruları
AK Parti'de haftasonu yapılacak temayül yoklamasında parti delegelerine neler sorulacak. İşte o sorular
GÜNCEL Haberi
İşte Temayül Soruları

Temayül yoklamasında, parti teşkilatlarına mevcut belediye başkanlarının durumlarının yanı sıra, aday adaylarıyla ilgili sorularında yöneltileceği, kesin adayların ise 15 Kasım'dan itibaren açıklanmaya başlanacağı belirtiliyor. Partililer 27 Ekim Pazar günü sandık başına giderek genel merkezin belirleyeceği isimleri oylayacak.

TEMAYÜLDE NELER SORULACAK

27 Ekim'de yapılacak olan Temayül yoklamasında aday adaylarına yönelik oy kullanacak teşkilat mensuplarına belediye başkanından memnun musunuz? Belediye başkanının halkla ilişkilerini nasıl görüyorsunuz? Belediye başkanının teşkilatla uyumunu nasıl buluyorsunuz? Belediye başkanı olarak kimi görmek istersiniz? gibi soruların yöneltileceği, aday adaylarıyla ilgili ise mevcut belediye başkanı dışında kimi görmek istersiniz şeklinde bir sorununda yöneltileceği belirtiliyor.

KİMLER OY KULLANABİLECEK

İl ve ilçe ana kademe yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri temayül yoklamasında oy kullanacak. Bu temayülün diğerlerinden farkı ise Bu kez, sonuçlar il başkanlarının huzurunda açılacak. Temayül sonuçlarıyla anket sonuçları birbirini tamamlarsa ve çok olağanüstü bir gelişme olmazsa sandıktan çıkan isim başkan adayı gösterilecek

Kaynak:akyazi.net

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partide, haftasonu, yapılacak, temayül, yoklamasında, parti, delegelerine, n
Yorumlar
Haber Yazılımı