Haber Detayı
29 Mayıs 2009 - Cuma 00:00
 
İLÇE BELEDİYELERİNE AYKOME ZORUNLULUĞU
Büyükşehir Belediyesi’nin önerisi ile 12 ilçe belediyesine AYKOME birimi kurulması kararlaştırıldı.
GÜNCEL Haberi
İLÇE BELEDİYELERİNE AYKOME ZORUNLULUĞU

 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman başkanlığında Fen İşleri Daire Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen son AYKOME (Altyapı Koordinasyon Kurulu) toplantısında son derece önemli kararlara imza atıldı. Kent genelindeki altyapı yatırımlarında daha etkili bir koordinasyon ve çağdaş standart getirme arayışında olan Büyükşehir’in önerisi ile 12 alt birim belediye bünyesinde AYKOME birimi kurulması kararlaştırıldı. Karar uyarınca, ilçe belediyelerinde ilgili birim kurulmadan önce, tüm personel Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı AYKOME Şube Müdürlüğü teknik ekibi tarafından kapsamlı bir eğitim sürecinden geçirilecek.

 

14.5 METRE ALTI İLÇE BELEDİYELERİ

Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin tam koordinasyonunu sağlamaya dönük kararlar çerçevesinde, alt birim belediyelerde yapılan tüm altyapı çalışmaları Büyükşehir’e bildirilecek ve Büyükşehir Belediyesi bundan böyle yalnızca 14,5 metre üzerindeki ana artellerdeki şebeke çalışmalarına bakacak. Bunun dışında kalan arıza, abone bağlantıları, bakım-onarım gibi çalışmalar ile 14,5 metre altı cadde ve sokaklardaki ruhsatlandırmaları ise alt birim belediyeler gerçekleştirecek.

 

İLÇE BELEDİYELERİNE EĞİTİM VERİLECEK

Altyapı Üst Kurulu tarafından alınan kararların, altyapı yatırımlarının çağdaş normlara kavuşturulmasına dönük yeni açılımlar içerdiğine vurgu yapan Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, “Alt birim belediyelerimizin altyapı ruhsatlandırılması ve denetimi açısından daha fazla yetki ve sorumluluk alması, gerek hizmet süresi ve kalitesi açısından; gerekse yerinden hizmet ve altyapı çalışmasının denetimi açısından  son derece faydalı olacağı inancını taşıyorum. Ancak, yeni süreç kapsamlı bir eğitim çalışmasının ardından hayata geçecek” diye konuştu.

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: ilçe, belediyelerine, aykome, zorunluluğu
Yorumlar
Haber Yazılımı