Haber Detayı
23 Nisan 2009 - Perşembe 00:00
 
FESTİVALDE MUHTEŞEM FİNAL
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen lale festivali havai fişek gösterileri eşliğinde ünlü sanatçı Ferhat Göçer in birbirinden güzel parçalarıyla sona erdi
GÜNCEL Haberi
FESTİVALDE MUHTEŞEM FİNAL

EĞLENCE GECE DE DEVAM ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ın katıldığı ve birçok Kocaeli’nin adeta kendinden geçtiği Sekapark’taki konser öncesinde birbirinden güzel yarışmalar ve çocuk oyunları güne renk kattı. Öğlen saatlerinde Sekapark’taki etkinliklere katılan Kocaeliler akşam da önce Karadenizli sanatçı Zeynep Başkan ardından tarzıyla ve sesiyle dikkatleri çeken Ferhat Göçer’in şarkılarıyla eğlendi.

 

EN GÜZEL LALE SEÇİLDİ

Konser öncesinde 286 kişinin katıldığı “En Güzel Lale”yarışmasının sonuçları açıklandı. 13 kişilik jüri karar vermekte zorlandı. Gülizar Ocaklı’nın beyaz laleleri 1., Erol Memiş 2., Arife Bayraktar 3., Ramazan Taşçı 4. Muhammer  Bayraktar’ın laleleri de 5. oldu.  Birinciye bin, ikinciye 750, üçüncüye 500, dördüncüye 350, beşinciye ise 250 TL para ödülü verildi. 50 kişi de 100 TL’lik mansiyon ödülü aldı. Yarışmanın birincisi Ocaklı, çiçeğini Başkan Karaosmanoğlu’na hediye etti.

 

ÖDÜL ALAMAYANLARA 100 ADET LALE SOĞANI

Başkan Karaosmanoğlu gecenin anlam ve önemine değindiği konuşmasında lalenin bir medeniyet sembolü olduğunu belirtti. Karaosmanoğlu, “Bir yılda laleye harcadığımız para 250 bin TL’dir. Lale soğanlarını devri-daim yapıyoruz. Yarışmaya katılan fakat ödül alamayan kardeşlerimize 100 adet lale soğanı hediye edeceğiz” dedi. Başkan bir sonraki lale festivalinde herkesi “En Güzel Lale Yarışması”na katılmaya davet etti.

 

KOLBASTI ŞOV

Karadeniz’in güçlü sesi Zeynep Başkan’ın konseriyle devam eden geceye son günlerin popüler dansı kolbastı şov damgasını vurdu. Başkan’ın sesinden kolbastı Trabzon havasını dinleyen Kocaeliler, yerinde duramadı.

Gecenin soğuğuna aldırış etmeyen Kocaeliler, bol horonlu geçen konserin ardından Ferhat Göçer’i karşıladı.

 

ELLER HAVADAN İNMEDİ

Ünlü sanatçı, geceye duygusal şarkıların aksine hareketli parçalarla başlayınca hava iyice ısındı. Göçer, Başkan Karaosmanoğlu’nu bir ara sahneye alarak coşkuyu görmesini istedi. Elleri havadan inmeyen Kocaelilerin coşkusuna ortak olan Başkan Karaosmanoğlu sanatçıya çiçek takdim etti.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: festivalde, muhteşem, final
Yorumlar
Haber Yazılımı