Haber Detayı
02 Mayıs 2009 - Cumartesi 00:00
 
Dilovasının Çehresi Değişiyor
Büyükşehir Belediyesi kente estetik güzellik kazandırmak için oluşturduğu Kent Estetik Kurulu, Dilovası ilçesinde cephe iyileştirme çalışmaları yapacak
GÜNCEL Haberi
Dilovasının Çehresi Değişiyor

Dilovası ilçesinde yapılan toplantıda D-100 Karayolu’na cepheli binalarda yapılaması düşünülen Cephe İyileştirme Proje’si için görüş alışverişinde bulunuldu. Kocaeli’nin her bakımdan Avrupa’nın sayılı kentleri arasına sokmak ve halkın huzur ile yaşamasını sağlamak amacı ile hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, kentin estetik bir görünüm kazanması için çalışmalarını sürdürüyor.

YETKİLİLER TOPLANDI
Estetik Kurulu, proje çalışmaları hakkında bilgi vermek ve görüş alışverişinde bulunmak amacı ile Dilovası Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Estetik Kurulu Başkan Vekili İlyas Şeker, kurul üyeleri Prof. Dr. Tülay Esin, Yrd. Doç. Dr. Zeynep Gamze Mert, Mimar Erol Bayındır, Mimar İmran Türkeş, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel, Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Mimar Ahmet Coruk bulundu.
 
GEREKEN DESTEK VERİLECEK
Kurul üyeleri ziyarette Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’a D-100 Karayolu’na cepheli konut ve sanayi kesimindeki binalar, boş parseller için hazırlanan cephe iyileştirme projesi hakkında bilgi verdi. Projenin hayata geçirilmesi yönünde görüş alışverişinin yapıldığı bilgilendirme ziyaretinde Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman gereken desteği vereceklerini ifade etti.
  
TOPLANTI DÜZENLENDİ
Ziyaretin ardından Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’ne geçen Estetik Kurul üyeleri, burada Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa R. Türker, Başkan Yardımcısı Turgay Ener ve Bölge Müdürü Serap Sehergül’ün katıldığı bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda Cephe İyileştirme Projesi’nin uygulanmasında işbirliği konuları görüşüldü
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: dilovasının, çehresi, değişiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı