Haber Detayı
11 Haziran 2009 - Perşembe 00:00
 
Dilovası KO-MEK Sergisi Açıldı
Dilovası Yerel Sergisi de büyük bir coşkuyla açıldı.
GÜNCEL Haberi
Dilovası KO-MEK Sergisi Açıldı

Dilovası KO-MEK’ te gerçekleşen açılış yağmur nedeniyle kapalı bir mekâna taşındı. Yağmura rağmen sergiyi ziyaret edenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. 2008–2009 Eğitim Öğretim Döneminde 705 Kursiyerin eğitim aldığı Dilovası KO-MEK sergisi’nde bir yıl boyunca sarf edilen emeklerin karşılığı alındı. Dilovası Yerel Sergisi’nde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası İlçe Emniyet Müdürü Nuri Engin OKUMUŞ ve çok sayıda davetli yerini aldı.

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Yurt Dışında olması nedeniyle sergiye katılan ve Başkanın selamını Dilovası Halkına ileten Başkan Vekili İlyas Şeker Şeyh Edebali’nin güzel bir sözü ile konuşmasına başladı “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Şehirler, ülkeler, canlıysa, yaşanabiliyorsa değerlidir. İnsan olmadıktan sonra yapılan faaliyetlerin hiçbir önemi yok. İnsana yapılan yatırım çok daha önemli. Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun bir eğitimci olması nedeniyle de insana yapılan yatırımlardan hiçbir zaman kaçınmıyor. Biz sizlere verdiğimiz değeri daima göstereceğiz. Sizler de yaptığınız eserlerle bizleri mutlu ediyorsunuz. Bu kurslara katılan kardeşlerimizin kendilerine olan özgüvenleri artmış olacak. Bu güvenlerinin yansımasını sergilerimizde görüyoruz. Sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

SIRADAN OLMAK BANA GÖRE DEĞİLDİ, BU YÜZDEN KO-MEK'TEYİM

Sergi açılışında kursiyerler adına konuşan Dilovası KO-MEK Arapça Kursiyeri Müzeyyen Durmuş şunları ifade etti ”Ben sadece evinde oturan, öğrenmeden kendini yenilemeyen sıradan biri olmak bana göre değildi. Yıllarca çocuklar eş derken kendimi unutmuşum. Bir vesile ile KO-MEK’ le tanıştım. İlk olarak Bilgisayar Kursuna katıldım. Bu yıl ise Arapça Kursuna katılıyorum. Doğrusu ücretsiz eğitim veren bir kurumun bu kadar güzel eğitim verebileceğini tahmin etmiyordum. Ancak gördüm ki KO-MEK'te ki eğitim kalitesi ve imkanlar çoğu özel kurstan daha elverişli. Çevremdekiler beni çok eleştirdi. Ama ben aldırmadım. KO-MEK kendimize güvenmemizi sağladı. Özgüvenimiz arttı. Şimdi çocuklarıma daha fazla yardımcı olabiliyorum. Tüm kursiyerlerimiz adına Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’ na ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

EĞİTİM HERKES İÇİN ÖNEMLİ

Açılışta söz alan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman “Eğitim gerçekten ülkemiz için insanlık için önemli. Ama Dilovası için çok daha önemli. Dilovası KO-MEK bugüne kadar binlere vatandaşımızı eğitti. Biz kursiyer sayısını her geçen gün arttıracağız. KO-MEK bütün Kocaeli’ de olduğu gibi Dilovası’nda da büyük ilgi görüyor. Bizleri bu vesile ile bir araya getiren Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve bu emekleri ortaya çıkaran herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HERKES SERGİDEN MEMNUN KALDI

Sergiye emek veren kursiyerlerin eserleri herkesin beğenisini kazandı. El sanatları branşlarında birbirinden güzel ürünler sergiye dâhil oldu. Okuma yazma sınıfında, okuma yazmayı öğrenen kursiyerler öğretmenleri’ nin söylediklerini rahatlıkla yazmaları takdir gördü. Sergi kursiyerlerin hazırlamış olduğu ikramlarla son buldu.
 
Sergiden görüntüler:
 
 
 
 
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: dilovası, komek, sergisi, açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı