Haber Detayı
08 Mart 2015 - Pazar 23:27
 
Dilovası Haykırdı 'Çöpe Hayır'
Dilovası Köseler Köyü’ne yapılmak istenen katı atık yeri ile ilgili olarak Dilovalılar bir araya gelerek protesto ettiler.
ÇEVRE-SAĞLIK Haberi
Dilovası Haykırdı 'Çöpe Hayır'

Dilovası Belediyesi önünde bir araya gelen Dilovalılara destek için CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Dilovası Eski Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, CHP Dilovası İlçe Başkanı İrfan Ertürk, HDP Dilovası İlçe Başkanı Kamuran Onay, MHP Dilovası İlçe Başkanı Aslan Sazak, EKOS-DER Başkanı İsmail Sami, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, hemşeri dernekleri katıldı. 

Basın açıklamasını yapan EKOS-DER Başkanı İsmail Sami, “Burada toplanma amacımız çok da hoş değil. Malumunuz üzere büyükşehir belediyesi sırtımıza yeni bir kambur eklemek için kolları sıvamış durumda. Bize, çocuklarımıza, geleceğimize kasteden büyükşehir belediyesi devası bir çöp planlamasını, aldığımız nefesin tam ortasına bırakmak niyetindedir.

HALK YOK SAYILIYOR

Birinci çöp alanı olarak kurdukları İZAYDAŞ soluğumuzu yarıya indirmişken, ikincisi ve daha büyüğünü kurmak nefessiz kal ve öl demenin en açık halidir. İZAYDAŞ ile ilgili halkın tepkilerini bilmelerine rağmen ikincisini düşünmek halkı yok saymaktır. Eğer siz halkı yok sayarsanız halk da sizi yok sayar. Almış olduğunuz hiçbir kararı tanımıyoruz. Şimdi büyükşehir belediye başkanına soruyoruz. Zaten sanayinin cefasını çeken kömür tozu ile boğuşan İZAYDAŞ’ın kokusuyla perişan, eğitimden yoksun bırakılan eğitimden yoksun bırakılan ikinci sınıf muamelesi göre bu halka bir darbe daha vurmak hangi vicdanla değerle bağdaşıyor.

DİLOVASI KİMSENİN ARKA BAHÇESİ DEĞİL

Ey Karaosmanoğlu. Haydi, bir daha diyen zihniyetin bu tutumunu değiştirmesini ve bu saçmalığa biran önce son vermesini istiyoruz. Dilovası kimsenin arka bahçesi değildir. İstediğinizde zehir saçayım istediğinde çöp koyayım. Yumuşak başlı isek kim dedi ki uysal koyunuz? Kesilir fakat çekmeye gelmez boynumuz. Dün yaptığımız hataları yapmayıp çocuklarımıza daha temiz bir gelecek, daha güvenli bir yaşam sahası bırakmak boynumuzun borcudur” dedi. Grup yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

CHP'Lİ KAPLAN GERGİNLİĞİ

Çöpe hayır protestosunda CHP'li Kaplan gerginliği Dilovası’na kurulması düşünülen ikinci çöp deponi alanı basın açıklamasında kısa süreli vekil gerginliği... Yaşam Haberi Dilovası’na kurulması düşünülen ikinci çöp deponi alanı basın açıklamasında kısa süreli vekil gerginliği yaşandı. Basın açıklaması okunmasından sonra kürsüye çıkıp konuşmak isteyen CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’a gençler tepki gösterdi. Kocaeli Ova Gençlik Derneği’nden Musa Turhan, ‘’Burası siyaset meydanı değil, siyasi konuşmalarınızı başka yerde yapın. Zaten Dilovası’nda ne olduysa siyasilerin yüzünde olmadı mı?’’ diye sordu. Kısa süreli gerginliğin ardından programa kalındığı yerde devam edildi.

D-100′Ü TRAFİĞE KAPATTILAR

Belediye önünde yapılan basın açıklamasının ardından eyleme katılan gençler D-100 karayoluna inerek bir süre yolu trafiğe kapattılar. D100 karayoluna inen gençler Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na seslerini duyurmak için bir süre slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Köseler, Köyü’ne, yapılmak, istenen, katı, atık, yeri, olarak, Diloval
Yorumlar
Haber Yazılımı