Haber Detayı
02 Haziran 2009 - Salı 00:00
 
Dilovası Hakettiği Hizmeti Alacaktır.
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası için yoğun bir çalışma programı başlattıklarını belirtti ve en kısa sürede uygulamaya geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili bilgiler verdi.
GÜNCEL Haberi
Dilovası Hakettiği Hizmeti Alacaktır.

 
      Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası için yoğun bir çalışma programı başlattıklarını belirtti ve en kısa sürede uygulamaya geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili bilgiler verdi.

 

     Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası’nı ilçe olmanın gerektirdiği çağdaş, modern ve yaşanabilir bir kent haline getirmek için seçim beyannamesinde söz verdikleri projeleri bir bir hayata geçireceklerini söyledi. Bu projelerin uygulanması ve bir an önce başlaması için teknik kadrolarla beraber büyük bir gayret içerisinde olduklarını belirten Yaman, projelerin en kısa zamanda başlayacağını vurguladı.

 

                                    Giriş-Çıkış Yapılacak

     Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, bir kentin olmasa olmazının kent için uygun  giriş ve çıkışlarının olduğunu belirterek, Dilovası’na yakışır giriş ve çıkış yapılması için gerek Kara yoları genel müdürlüğü gerekse de Kocaeli Büyükşehir belediyesi ile birlikte sürekli irtibat halinde olduklarını, giriş çıkış çerçevesinde, üst geçit ve yan yoların kavşak bağlantılarının da yapılacağını kaydetti.

 

     Yaman,  şu anda kamulaştırma problemleri ve ödenek sıkıntısı nedeniyle yapılamayan Batı ve doğu kavşakları ile Dilovası’na her iki yönden giriş ve çıkışın sağlanması için düşünülen proje ile ilgili ödenek sıkıntısını aşmak için görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

 
 
                                      Sosyal Hayat Canlanacak

    Dilovası’ndaki sosyal hayatı canlandırmak için de bir birinden önemli projelerin olduğunu ifade eden Cemil Yaman,”  İlçemiz için ihtiyaç olan kültür merkezini, sadece bir kültür merkezi olarak değil, Belediye hizmet binamızın da içinde olduğu büyük bir kompleks olarak yapacağız. Bu bina çok amaçlı bir bina olacak. Bu projemizi Büyükşehir’le birlikte en kısa zamanda başlatacağız” şeklinde konuştu.

 

 
                                                      Kent Hüviyeti

      Dilovası’na kent hüviyeti kazandırmak için aydınlatmalı, yürüyüş yolu ve oturma gruplarıyla prestij caddeler oluşturacaklarını söyleyen Başkan Yaman, ilçemizin sosyal ve ticaretine katlı sağlayacak çalışmalarda yapacaklarını kaydetti. Yaman,” Halkımız en küçük bir şey için Gebze ve İzmit’e gitmek zorunda kalmayacak. Bunda özelikle esnafımız kazançlı çıkacak.

 

     Vatandaşlarımızın Dilovası’nda her türlü ihtiyacını karşılaması konusunda hassasiyetlerimiz var. Bu yönde plan ve projeler yapıyoruz. Bir ilçede olması gerekenlerin hepsini bu dönemde yapacağız” dedi.

 

 

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: dilovası, hakettiği, hizmeti, alacaktır
Yorumlar
Haber Yazılımı