Haber Detayı
07 Haziran 2009 - Pazar 00:00
 
Çevre sorunu Meclise taşınmalı...
Dilovasında en öncelikli çözüm bekleyen sorunlarının baş sırasında çevre geliyor.Sanayinin Dilovasına en büyük külfeti olan çevre sorunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşınmalı.
GÜNCEL Haberi
Çevre sorunu Meclise taşınmalı...

Dilovası'nda en öncelikli çözüm bekleyen sorunlarının baş sırasında çevre geliyor.Sanayinin Dilovası'na en büyük külfeti olan çevre sorunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşınmalı.


 

5 Haziran Dünya Çevre gününün formaliteden kutlandığı Gebze ve Dilovası'nda deyim yerinde ise çevre felaketi yaşanıyor. Kurum ve kuruluşların önlem ve tedbir almak yerine göstermelik kutlamalar yapması duyarsızlığı gözler önüne seriyor. Sözde kutlamalar ve etkinlerin yapıldığı Gebze’de çevre sorunu neredeyse birinci sorun haline geldi ama önemseyen yok.

Büyük duyarsızlık

Dilovası'nda insan sağlığını olumsuz etkileyen bu soruna karşı sorumsuzluk ve duyarsızlığa bir anlam verilemiyor. Çevre kirliliğinin faturası Dilovası'na çok ağır oldu. Hava kirliliğinden dolayı kanserden birçok kişi yaşamını yitirirken, birçok kişide bu amansız hastalıkla mücadele ediyor. Sanayinin getirdiği en büyük külfet olan çevre sorunu ciddi bir tehdit ve felaket olarak çözüm bekliyor. Arıtma tesisinin olması nedeniyle evsel atıklar denize dökülüyor. Mikrop yuvası olan denizlerde hastalık tehlikesi baş gösteriyor.


 

Meclise gelmeli


 

Dilovası ve Gebze’de yaşanan çevre felaketini Kocaeli Milletvekilleri meclis gündemine taşımalı. Milletvekilleri, 4 ilçeyi kapsayan bir araştırma komisyonunun kurulması içen Meclis başkanlığına önerge vermeli. Çevre kanununun değişmesine neden olan Dilovası'nın öncelikli sorunları arasında yer alan çevre ile ilgili sorunlara kalıcı çözüm bulunması için siyasiler bir an önce harekete geçmeli.

 
Gebze Gazetesi
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: çevre, sorunu, meclise, taşınmalı
Yorumlar
Haber Yazılımı