Haber Detayı
14 Haziran 2009 - Pazar 00:00
 
Ana Kız Okuldayız
Dilovası Kaymakamlığı tarafından Tavşancılda yapılan törenle, Ana Kız Okuldayız Kampanyası kapsamında 517 kursiyere belge verildi
GÜNCEL Haberi
Ana Kız Okuldayız

 

Törene Kocaeli Valisi Gökhan SÖZER, Vali Yardımcısı Ali SÖZEN, Dilovası Kaymakamı Hasan GÖÇ, Çayırova Kaymakamı Selim PARLAR, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İSPİRLİ, daire amirleri, kursiyerler ve dilovası halkı katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından halkoyunları gösterisi ile başlayan tören Vali Gökhan SÖZER’in konuşmasıyla devam etti. Vali Gökhan SÖZER ; “Cumhuriyet kurulduğu günden bugüne kadar; ülkemizde okuma yazma bilmeyenleri okur yazar yapmak; çağdaş, ileri ve aydınlanmış bir  Türk Halkı meydana getirmek için sürekli eğitim seferberlikleri düzenliyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz uğraşlarımıza rağmen halen  okuma yazma bilmeyenlerin varlığı hepimizin malumudur. Geçtiğimiz öğretim sezonu başında Başbakanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN başkanlığında ve eşi Sayın Emine ERDOĞAN`ın  himayesinde başlatılan “Ana Kız Okuldayız” kampanyası, gerçek anlamda tüm ülkeyi kapsayan ve okuma yazma bilmeyen herkese okuma yazma öğretmeyi amaçlayan bir seferberliktir. Bizde Kocaeli ilinde 60.000-70.000 civarında olan  okuma yazma bilmeyenleri muhakkak okur yazar yapmayı ve 5 yıllık proğram çerçevesinde okuma yazma bilmeyen kimseyi bırakmamayı ve bu eksikliği gidermeyi amaç edindik. Bunun için büyük bir gayretle okuma yazma seferberlikleri yapıyor, kurslar düzenliyor ve herkese ulaşıp onları okur yazar yapmaya çalışıyoruz. “Ana Kız Okuldayız” kampanyasına katılan kursiyerlerimizi çaba ve medeni cesaretlerinden dolayı kutluyor, hep birlikte okur yazar, aydın ve kültürlü toplum olmayı temenni ediyorum.” dedi.

 

Kocaeli Valisi Gökhan SÖZER’in konuşmasının ardından kursiyerler Mülki İdare Amirleri tarafından  tebrik edilerek belgeleri takdim edildi. Ayrıca halkı okuma yazma öğrenmeye teşvik amacıyla kursa katılan bütün  kursiyerlerimize  hediyeler verildi. Kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu el emeği göz nuru elsanatları  ve gıda kermesi büyük ilgi gördü.

 

 

 

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: ana, kız, okuldayız
Yorumlar
Haber Yazılımı