Haber Detayı
07 Ağustos 2017 - Pazartesi 19:34
 
Ak Parti Dilovası Kongre Tarihi
AK Parti İstanbul Milletvekili, Kocaeli İl Teşkilat Koordinatörü Osman Boyraz il teşkilatında yaptığı açıklamada AKP Kocaeli teşkilatlarının kongre takvimlerini açıklandı
- Haberi
Ak Parti Dilovası Kongre Tarihi

Delege seçimleri tamamlanan AK Parti’de ilçe kongreleri 27 Ağustos’ta Kartepe ile başlıyor. Tüzük gereği Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz 3 dönem prosedürüne takıldığı için yerine temayül ile belirlenecek olan yeni bir isim gelecek.

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli İl Teşkilat Koordinatörü İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ile birlikte basın mensupları ile buluştu. AK Parti İl parti binasında düzenlenen toplantıda gündem değerlendirmesi yapıldı. Kongre süreciyle ilgili olarak konuşan Ceyhan, ‘ Kongre süreci takvimi paylaşmıştık. Üyelerimizin yüzde 25’i sandığa gitti. Birinci aşamayı tamamladık. Artık süreç ilçe kongre takvimlerinin belirlenmesi’ diyerek süreç hakkında bilgi verdi.

AKP 6. OLAĞAN KONGRE SÜRECİ

 

Ceyhan’ın akabinde konuşan Kocaeli İl Teşkilat Koordinatörü İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, ‘ Malum AKP 6. olağan kongresi süreci devam ediyor. Yaklaşık 62 bin üyenin oy kullanması irade takdire şayandır. Delegelerimiz hayırlı uğurlu olsun. Sürecimiz 6 Ağustos’da belde kongreleri tamamlandı. İlçe kongreleri tarihi ise 19 Ağustos Cuma günü başlayacak 12 Kasım ‘da sona erecek.

HASAN KANDAZ TÜZÜK GEREĞİ YOK
İlk belirlenen 5 ilçenin kongreleri Eylül- Ağustos ayında birlikte yapacağız. 3 dönem kuralı devam ediyor. İl ve ilçe başkanlarımızda devam ediyor. Sadece Kartepe ilçe başkanı Hasan Kandaz tüzük gereği görevinden ayrılacak. Yerine yapılan temayül yoklamasıyla ilçe başkanı belirlenecek. 10 ağustos Perşembe günü temayül yoklamaları gerçekleştirilecek. 27 Ağustos günü ilk kongre Kartepe ilçesinde gerçekleşecek.

BEŞ İLÇE İÇİN TARİH BELİRLENDİ
Darıca ilçe teşkilatı 17 Eylül’de, Dilovası ilçe teşkilatı 19 Eylül’de, 23 Eylül’de Gölcük Cumartesi ilçe teşkilatı, 24 Eylül Pazar günü ise Gebze ilçe gerçekleştirilecek. Kongreler özel biri durum olmaması halinde her ilçede 11:00’da başlayacak. 3 Dönem tüzük kuralına takılan Kartepe ilçesi için 19 Ağustos Cuma günü temayül yoklaması yapılacak. Temayül yoklamasına, ilçe anakademe yönetimi, ilçe anakademe yedek yönetimi, ilçe kadın ve gençlik kolları, Kartepe meclis üyeleri ve mahalle başkaları katılacak. Temayülde ilçe başkanı olarak görmek istenilen 3 isim yazılacak’ diyerek süreci anlattı

İLÇE KONGRE TAKVİMLERİ
27 Ağustos Kartepe
17 eylül pazar Darıca
19 Eylül Dilovası
23 Eylül Cumartesi Gölcük
24 Eylül Pazar Gebze

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Dilovası, Kongre, Tarihi,
Yorumlar
Haber Yazılımı